Lions Club Nitra
Image default

XXIX. Konvent LCI, D122 – Česká republika a Slovenská republika

Nitra, 20. – 22. Máj 2022

P O Z V Á N K A

Vážené Lionky, vážení Lioni, milí priatelia,

Prešli dva roky, ktoré nás z dôvodu epidémie Covid-19 obrali každoročné podujatie, na ktoré sa vždy rodina Lionov teší a to je Konvent Distriktu D122. Snáď tento rok bude konečne tým, kedy sa stretneme, podáme si ruky, s chuťou a dôstojne  prerokujeme najdôležitejšie momenty uplynulého ale aj nastávajúceho lionského roku, zvolíme nového guvernéra a radosťou sa spolu zabavíme na večerných i sprievodných programoch konventu.

O Vaše príjemné prežitie Konventu postará LC Nitra, so svojimi členmi. Podujatie sa bude konať priamo v Nitre, ktorú Vám mnohým nemusíme predstavovať, nakoľko LC Nitra organizuje toto podujatie už štvrtý krát. Mnohí toto mesto, matku slovenských miest poznáte. Poznáte jej historický význam pre oba naše národy. Preto možno symbolicky po búrlivom, takmer morovom období uplynulých dvoch rokoch bude Nitra opäť spájať naše dva národy, nadväzovať na históriu a rozvíjať budúcnosť.

Pracovné podujatia konventu, ale aj hlavný spoločenský program bude prebiehať v Hoteli Jas (4*) na okraji Nitry, pár sto metrov od rýchlostnej cesty R1, takže nebudete musieť blúdiť po meste. Základné informácie o hoteli získate na adrese http://www.autojas.sk/

Doprovod účastníkov a delegátov konventu sa môže v sobotu tešiť na sprievodný program priamo v srdci historickej Nitry – Nitrianskom hrade. Tu si môžete prezrieť unikátne zbierky z dôb Veľkomoravskej ríše nachádzajúce sa v Diecéznom múzeu, nádhernú katedrálu, biskupskú knižnicu, nedávno otvorené bastióny, či podzemie hradu. Doprevádzať vás špeciálny doprovod a uvidíte aj miesta, ktoré bežnýžm návštevníkom nie sú prístupné. Obed sa bude podávať v novotvorenej reštaurácií Castellum Cafe v podhradí s výhľadom na časť mesta a na Zobor. https://nitrianskyhrad.sk/

V nedeľu je pre všetkých účastníkov prichystaný výlet do Topoľčianok, kde si budete môcť pozrieť známy zámoček Topoľčianky, ktorý slúžil aj ako letné sidlo prezidenta prvej Československej republiky Dr. Tomáša G. Masaryka. https://www.zamok-topolcianky.sk/main.php?lang=sk. Zároveň navštívite  aj jeden zo štyroch unikátnych svetových žrebčínov chovu plemena Lipicán. http://www.nztopolcianky.sk/.

Vážení priatelia, veľmi sa na Vás tešíme, dúfam že využijete krásne májové počasie, program ktorý sme pre Vás prichystali a príde sa zabaviť a potrešiť z nášho spoločného stretnutia aj spolu s Vašimi blízkymi či priateľmi.

Organizačný výbor LC Nitra.

Podobné

Reportáž: XXIX. Konvent D122 ČR a SR v Nitre

LCNitra

XXIX. Konvent D122 ČR a SR v Nitre 2. deň

LCNitra

XXIX. Konvent D122 ČR a SR v Nitre 1. deň

LCNitra